Pobierz aplikację!

Jaki prezent na Dzień Matki wybrać?


Czy masz już prezent na Dzień Matki. To już niedługo i niejedno dziecko – małe czy duże – zastanawia się, jakim to niezwykłym prezentem obdarować swoją mamę.

Mamy dla Ciebie kilka  pomysłów jaki prezent na Dzień Matki wybrać.
 

Prezenty na Dzień Matki - jak wybrać?Jaki powinien być prezent dla mamy?

Oczywiście szczery! I jednocześnie dobrze, aby nie był zbyt oczywisty.

Na pewno nie wchodzi w grę ofiarowanie patelni, no chyba że mama jest kolekcjonerką patelń. Prezent na Dzień Matki musi być wyjątkowy, jak wyjątkowa jest nasza mama.

Co zatem ciekawego wymyślić?
 

Anioł – energia opiekuńcza

Dlaczego anioł to świetny pomysł na prezent na Dzień Matki?

Figurka anioła symbolizuje przede wszystkim ochronę. Z jednej strony figura ta będzie symbolizować płaszcz ochronny, jakim otacza matka swoje dziecko. Aniołek taki będzie więc oddawał wszystko to, co matka ofiarowuje swojemu dziecku.

Z drugiej strony sam prezent może być super pamiątką ze względu właśnie na swoje ochronne właściwości. Ludzie od dawien dawna przypisywali aniołom ochronne właściwości. Takie wykonane z drewna aniołki stawiane były w domu na widocznym miejscu i miały one na celu ochronę domostwa.

Ale dlaczego właściwie człowiek tak postępował?

Wiązało się to z chęcią oswajania otoczenia.

Człowiek przypisywał martwym przedmiotom duszę – nazywa się to animizmem – właśnie po to, aby poczuć się bezpieczniej w świecie. Taka potrzeba bezpieczeństwa tkwi w nas także dzisiaj.

Dlatego tak chętnie z okazji urodzić, imienin czy właśnie z okazji Dnia Matki ofiarowujemy się figurkami, w tym właśnie aniołami. Czujemy, że taki przedmiot będzie nas chronił. Inna rzecz to to, że czujemy, iż ofiarowany przedmiot zawiera w sobie energię ofiarowującej go osoby. Możemy mieć wręcz wrażenie, że opiekować się nami będzie osoba, która ofiarowała aniołka.

Ofiarowana figurka anioła zawiera w sobie także energię dobroci, życzliwości i spokoju ducha. Wyznawcy ezoteryki wierzą też, że anioły zawierają pozytywne wibracje. Figurka anioła pomaga też nawiązać kontakt z osobistym Aniołem Stróżem. Warto wiedzieć, że taką figurkę należy umieścić w pokoju, w którym najczęściej przebywamy, aby energia aniołka przeszła na nas.
 

Siedzące figurki aniołków

Ale anioł aniołkowi nierówny. Skoro już wiesz, że chcesz podarować mamie aniołka, pytanie jest takie, jaki to ma być anioł, bo na rynku, w tym na przykład w internecie, jest wiele różnych aniołków. Są anioły wiszące, są stojące, są pastelowe, są kolorowe.Fajnym pomysłem jest na przykład siedzący kremowy aniołek z gipsu. Oczywiście mowa o figurce absolutnie ręcznie robionej. Taką dekoracyjną figurkę można postawić w specjalnie wydzielonym miejscu w domu. Wprowadzi do wnętrza atmosferę spokoju.

Aniołek jest w pozycji siedzącej, a więc sprawia wrażenie, jakby o czymś rozmyślał. Przywodzi na myśl opiekę i harmonię. Kremowy kolor daje nastrój wyciszenia i jest niezwykle elegancki. Pięknie będzie komponował się zresztą wystroju wnętrza. Mama będzie zachwycona, gdy będzie mogła aniołka postawić na komodzie.
   
 

Wiszące figurki aniołów

Innym pomysłem na prezent dla mamy jest aniołek wiszący. Takie aniołki także mają w sobie wiele uroku.

Pozycja wisząca nawiązuje do specyfiki aniołów, bo przecież mają one skrzydła. Aniołek wiszący sprawia wrażenie, jakby fruwał, a więc jest w swoim żywiole. Wisząca pozycja wyzwala więc z takiego aniołka wszystko to, co najlepsze.
 Aniołka można powiesić na przykład na ścianie ale także na drzwiach. Wisząca figurka w kształcie zakochanych aniołów będzie nastrajać atmosferą miłości, podobnie jak wiszący aniołek ze skrzydłami w kształcie serca. Wiszący aniołek ze skrzydłami w kształcie serca to szczególnie oryginalna propozycja na Dzień Matki.

Taka figurka, powieszona na przykład w salonie, stale będzie przypominać mamie o tym, że ją kochasz i że tą miłością otaczasz ją każdego dnia jak skrzydłami anioła.
 

Grafika ręcznie złocona – synestezyjna niespodzianka

A może podarować mamie na Dzień Matki grafikę ręcznie złoconą z ramką autorstwa Aliny Skiby?

To super pomysł, bo te grafiki są naprawdę piękne!

Alina Skiba, jak sama mówi o sobie, od zawsze była synestetyczką, czyli osobą która poprzez doświadczenia jednego zmysłu doświadcza innych zmysłów.


Cyfry i litery postrzega na przykład jako piękne dźwięki oraz smaki. Te przepiękne korowody informacji w swojej głowie Alina przelewa na grafiki. To ciekawe ofiarować mamie grafikę osoby z tak wyczulonym odbiorem świata.

Ale jak do tego w ogóle doszło, co się stało, że Alina Skiba tak pięknie maluje?

Alina Skiba ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Malowała monochromatyczne obrazy, oleje w kolorze ciemnego indygo i w brązach. Przez jakiś czas zajmowała się filmem, w czym się spełniała. Tworzyła filmy autorskie, symboliczne. Jednak czegoś jej zawsze brakowało.

Odkryła, że tym czymś jest jednak malarstwo i bycie sam na sam ze swoją wyobraźnią. Wtedy właśnie nabrała odwagi do tego, aby malować tak, jak chce, aby być w pełni szczera. Zaczęła malować wielkoformatowe akwarele stosując oryginalną tak na akwarelę technikę - mocne kolory i przestrzenność.

Malowanie daje jej radość. Alina najpierw szkicuje ołówkiem na papierze, a potem nakłada kleje maskujące pokrywające tę część papieru, która ma pozostać biała. W swoje malowanie wkłada wszystkie swoje emocje. Stąd tematem obrazów są właśnie emocje.

 
   

Ażurowy lampion z tea lightem – elegancki prezent

Czy to dobry pomysł podarować mamie lampion z tea lightem na Dzień Matki?

Oczywiście! Lampion w kształcie bombki można nie tylko zawiesić na choince, ale można też korzystać z niego przez cały rok. W końcu prezent jest po to, aby przypominał mamie przez cały rok o miłości do niej i stanowił piękną pamiątkę.

Aby był to prezent elegancki dobrze jest ofiarować lampion jednokolorowy w różnych odcieniach na przykład bieli albo połączenie bieli i koloru srebrnego lub złotego. Bardzo elegancko wygląda lampion ażurowy z ręcznie zdobionymi białymi lub złotymi akcentami.
  

Bardzo elegancko jest podarować mamie z okazji Dnia Matki srebrny lampion, bo srebro przywodzi na myśl delikatność i księżycową atmosferę tajemniczości. Srebrny kolor kojarzyć się będzie z nieskończonością i nowymi możliwościami. Eleganckim pomysłem na lampion jest też złoty akcent na przezroczystej fakturze, bo złoto kojarzy się z bogactwem i elegancją.

Ręcznie robione serca – moc miłości

Dlaczego ręcznie robione serce to super pomysł?

Po pierwsze jest dosyć oryginalny, a po drugie z ciekawym przesłaniem. Serce mówi przecież wprost – kocham cię.

Świeca serce na Dzień MatkiMoże to być przykładowo ręcznie robiona świeca w kształcie serca. Ozdobną świeca niesie w sobie bogatą symbolikę. Często nie zdajemy sobie sprawy z symboliki różnych przedmiotów, intuicyjnie tylko wyczuwamy, że ten a nie inny przedmiot najlepiej wyraża nasze uczucia. Tymczasem świeca symbolizuje stosunek ducha do materii. Jest to także symbol duszy. Paląc świeczkę podświadomie zwracamy się w kierunku duchowej sfery życia.

Taką świecę przyjemnie jest zapalić sobie na przykład wieczorem w sypialni albo zapalić ją w wannie.

To przez tę duchową symbolikę świeczka pozwala nam się wyciszyć. Być może tak lubimy relaks ze świeczką, bo świeca symbolizuje także nieśmiertelność. Ofiarując świecę, mówimy także, że nasze uczucie jest nieśmiertelne.

Dlaczego jeszcze świeczka ma tak silną moc?

Świeczka jako prezent ma tak silną moc i wymowę także dlatego, że płomień świecy syntetyzuje wszystkie składniki natury. Ofiarowując świeczkę swojej mamie czujesz, że jest to właśnie strzał w dziesiątkę, że to idealny prezent. Właśnie z tego powodu, że płomień świecy łączy różne żywioły. Świeca to także po prostu życie. To również świetny prezent z tego powodu, że świeca symbolizuje rok życia.

A Dzień Matki jest właśnie raz w roku. To tak, jakby przesłał pozytywną energię na cały rok.

Z kolei kształt świecy, czyli serce symbolizuje oczywiście miłość i to nie tylko miłość ziemską, ale też miłość niebiańską. Jest to więc miłość do kwadratu. Ofiarowując mamie piękną świecę w kształcie miłości wyrażasz też inne symbole serca, czyli szczerość, wzruszenie, życzliwość, oddanie, siłę żywotną, zrozumienie, nadzieję.

Inną zaletą takiego prezentu jest też to, że pięknie się on prezentuje. Można go postawić na przykład na komodzie. Wprowadzi do wnętrza atmosferę retro i klimat komfortu.

Ale ręcznie robione serca niejedno mają imię.

Bo w kształcie serca może być także szklana ozdoba do powieszenia. To świetny pomysł dla mamy, bo serduszko można na przykład powiesić w grudniu na choince bożonarodzeniowej i taka ozdoba będzie mamie przypominała o miłości jej dziecka.

Ale czy serduszkową ozdobę można zawieszać tylko z okazji Gwiazdki?

Oczywiście, że nie!

Ozdoba w kształcie serca będzie także świetną dekoracją stołu. Możecie na przykład przygotować dla mamy uroczystą kolację, a na kwiatach zawiesić serca.
Serca mają także niejeden kolor.

Białe serce z srebrnym akcentem wprowadza element odnowy do wnętrza. Poza tym to bardzo eleganckie zestawienie. Z kolei czarne serce ze złotym i srebrnym akcentem ma w sobie urok awangardy. Takie serce z pewnością wyróżni się na tle innych prezentów, a do wnętrza wprowadzi odrobinę wyrafinowania.

 

POLECANE WPISY

Nasi klienci są niesamowici :)

Koniecznie musisz to zobaczyć :)

10-12-2018

Kawa - jak powstaje i jak wpływa na nasze zdrowie

Kilka słów o tym jak powstaje kawa, skąd przywędrowała do Polski, jakie ma właściwości zdrowotne oraz dlaczego warto pić kawę wysokiej jakości i z pewnego źródła.

25-11-2018
Używamy cookies - więcej