Pobierz aplikację!

Jaki prezent dla młodej pary? Oryginalny ręcznie robiony prezent

Ręcznie robione prezenty dla Młodej Pary

Co podarować Młodej Parze? - jeśli szykuje się ślub w waszej rodzicie, z pewnością zastanawiacie się nad tym. W końcu prezent ślubny to nie byle co, ślub ma się tylko raz w roku, dlatego taki prezent może okazać się pamiątką na całe życie. Bardzo ważne jest zatem, aby oddawał atmosferę tego niezwykłego dnia. Trzeba też pamiętać, że ślub to czas wyjątkowej symboliki.

Ofiarowując prezent trzeba więc zwracać uwagę na to, co wyraża. Z uroczystością weselną związanych jest wiele przesądów, zwyczajów. Stąd na przykład niezbyt rozsądnie jest ofiarować Młodej Parze noże, choćby były nawet ze srebra lub ze złota. Noże bowiem symbolizują kłótnie. Tak samo lepiej nie dawać w prezencie pereł, bo przynoszą pecha. Prezent ślubny powinien być także oryginalny.
 


Dlatego lepiej nie ofiarować na przykład kolejnego żelazka czy kolejnego ekspresu do kawy. Dobrze jest dać w prezencie ślubnym coś eleganckiego, unikatowego ale jednocześnie praktycznego, na przykład coś, co można położyć na szafce, komodzie.
Ręcznie robiony prezent

Świetnym pomysłem są ręcznie robione prezenty. Mogą to być na przykład ręcznie robione anioły – wiszące lub stojące, oryginalne grafiki i rysunki, ręcznie robione wazoniki i świeczniki, ozdobne świece, pamiątkowe bombki. Sam sposób wytwarzania ręcznego niesie bowiem specyficzną symbolikę. Nie jest to produkt robiony maszynowo, czyli jest oryginalny, unikatowy.

Taki wazonik czy aniołek ręcznie robiony mówi o tym, że jest on dany od serca, jest przemyślany. Taki prezent świadczy też o dobrym guście ofiarowującego. Z pewnością nie będziemy posądzeni o kicz. Stawiamy tutaj na indywidualizm, co idzie w parze z atmosferą samego ślubu, bo jest to impreza wyjątkowa, z myślą o wyjątkowym wydarzeniu, które pozostawia pamiątkę na całe życie.

Zakochane anioły

Strzałem w dziesiątkę na ślubny prezent jest dekoracyjna figurka gipsowa przedstawiająca zakochane anioły – młodą parę aniołów. Skrzydła zakochanej pary tworzą kształt serca. Nie jest to prezent drogi, bo kosztuje niecałe 60 zł, ale liczy się tu przede wszystkim pomysł. Figurka jest oczywiście ręcznie wykonana, co jest oryginalnym atutem. Taki prezent będzie pamiątką dla Młodej Pary na długie lata. Lepiej kupić taką piękną figurkę niż kolejne żelazko, które po jakimś czasie się zepsuje i nie będzie z niego pamiątki.
 Zakochane anioły


 

Ciekawa jest symbolika tej figurki, bo zakochana para symbolizuje miłość. Z kolei zakochana para aniołów symbolizuje tę miłość do kwadratu. Ludzie od dawna przypisywali przedmiotom martwym duszę, co związane jest z pragnieniem oswajania otoczenia. Aniołom przypisywano z kolei właściwości ochronne. Miały one chronić ludzi przed nieprzewidywalną naturą. Anioły zawieszano w domach i umieszczano je na wyrazistym miejscu.  
 Zakochane anioły wersja jasna
 

Panna Młoda – anioł

Ciekawym pomysłem na prezent ślubny jest też Manna Młoda – anioł. To piękny hołd złożony właśnie Pannie Młodej. Prezent ten wyraża myśl, że życzymy Pannie Młodej, aby miała swojego Anioła Stróża. I właśnie takiego Anioła Stróża jej ofiarowujemy. To prezent bardzo oryginalny, bo jest oczywiście ręcznie robiony. Ta dekoracyjna gipsowa figurka ma kolor bieli harmonizującej z symboliką ślubu.

Jest wręcz idealna na ślub! I nie tylko dlatego, że ma kolor weselny, ale także dlatego, że kolor ten symbolizuje odnowienie, transformację, przejście w inny etap życia, coś nowego, czyli wszystko to, co wiąże się ze ślubem, jako ceremonią przejścia. Biały kolor sukienki anioła daje nadzieję na wkroczenie w zupełnie nowy etap życia, to swoisty powiew świeżości. Już zawsze ta figurka będzie przypominała Parze Młodej, że właśnie tego dnia rozpoczęło się dla nich coś wyjątkowego.
Anioł Elise - wszystkie kolory

Aniołek Matilda

Dekoracyjne figurki gipsowe to naprawdę świetny pomysł na prezent dla Panny Młodej. Mogą mieć one różny kształt, ale super pomysłem jest aniołek Matilda w pozycji siedzącej z czerwoną sukienką. Taki aniołek jest idealny do postawienia na przykład na komodzie czy na szafce. Jest to prezent oryginalny, bo cały zrobiony jest ręcznie. Czerwony kolor sukienki aniołka nastraja wesoło i wprowadza w pozytywny nastrój, bo to kolor pełen energii.

To bardzo żywy i intensywny kolor. Pasuje na przykład do pastelowego, białego wnętrza, które z pewnością ożywi. To symbol miłości, a więc idealnie nadaje się właśnie na ten niezwykły dzień ślubu, w którym króluje atmosfera miłości. Kolor sukienki gipsowego aniołka kojarzy się też z Walentynkami. To także kolor radości i pasji. Aniołek o czerwonym kolorze sukienki wyróżni się na tle innych prezentów, a potem będzie wyróżniał się na tle innych ozdób. Czerwony kolor to także na Wschodzie symbol szczęścia.
 Aniołek Matilda - wszystkie kolory
 

Grafika przedstawiająca piękny ogród

 

Kolejnym pomysłem na prezent ślubny jest grafika przedstawiająca zaczarowany ogród. W tym ogrodzie są piękne kwiaty i niezwykłe ptaki. Wszystko oczywiście oryginalne, autorstwa malarki Aliny Skiby.

Tak autorski, oryginalny prezent to ciekawa propozycja na ślub. Zdecydowanie to lepszy pomysł niż na przykład kolejne garnki czy inny produkt AGD.

Ten prezent ma duszę.

To grafika, jak wiele innych grafik tej artystki, natchniona synestezyjnym klimatem. Artystka sama o sobie mówi, że jest synestetyczką, czyli doświadcza na przykład kolory poprzez cyfry. Ma w swojej głowie niejeden taki zaczarowany ogród. Alina Skiba ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Malarstwo pozwala jej przeżyć intymne chwile sam na sam ze swoją wyobraźnią. Tematem jest obrazów są emocje.


Invitation to Life - wszystkie rozmiary
 

Grafika przedstawiająca kobietę w raju

A może ofiarować Parze Młodej piękną grafikę przedstawiającą kobietę pośród kwiatów?  Obraz został namalowany dla para zakochanych.

W tym obrazie jest dużo koloru czerwonego, koloru miłości. Wspaniale wpasowuje się on więc w tematykę ślubną. To obraz, który mówi o raju, nastraja pozytywnie. To obraz wręcz przepełniony emocjami. Pięknie będzie przypominał ten szczególny dzień weselny.
Love - wszystkie rozmiary


Autorka o obrazie:

"Obraz namalowałam na zamówienie dla pary zakochanych. Kobieta z Polski, mężczyzna z Kanady, poznali się przez Internet. Zakochali się w sobie i stworzyli mocny związek.

Obraz Love namalowałam z intencją aby związek pełen miłości rozwijał się szczęśliwie. Pomimo że kolor M (miłość) w moim odczuciu Synestezji jest błękitny, zastosowałam jako podstawowy kolor czerwony. Na moim obrazie kobieta w czerwieni, tancerka z szalem przetykanym złotem, stoi tyłem zachęcając do tańca. Właścicielka obrazu zawiozła go do Kanady. To był prezent na pierwsze wspólne spędzenie czasu w kraju ukochanego.

Złocone grafiki jak i Miniatury symbolizują zaproszenie do Miłości. Należą do kolekcji 30 różnych tematów."
 

Białe kwiaty

Innym pomysłem jest grafika przedstawiająca białe kwiaty. Biel kwiatów oczywiście nawiązuje do tematyki weselna, bo to kolor florystyki ślubnej. Idealnie będzie więc pasować na prezent ślubny. Biel kwiatów wyraża niewinność, czystość, a także wierność i mądrość oraz pokój. Białe kwiaty wyrażają również szacunek. Są bardzo stonowanym kolorem, więc nie popełnimy nim żadnego nietaktu.
Serenity - wszystkie rozmiary

 
A co Ty myślisz o ręcznie robionych prezentach dla młodej pary? Jesteśmy ciekawi Twojego zdania na ten temat. Podziel się z nami w komentarzu :)
 

POLECANE WPISY

Nasi klienci są niesamowici :)

Koniecznie musisz to zobaczyć :)

10-12-2018

Kawa - jak powstaje i jak wpływa na nasze zdrowie

Kilka słów o tym jak powstaje kawa, skąd przywędrowała do Polski, jakie ma właściwości zdrowotne oraz dlaczego warto pić kawę wysokiej jakości i z pewnego źródła.

25-11-2018
Używamy cookies - więcej