Pobierz aplikację!

Białe ozdoby choinkowe - spokój i czystość

Białe ozdoby choinkowe – czy masz czasem taki pomysł, aby udekorować choinkę i mieszkanie w białym kolorze?

Oczywiście zawsze można postawić na inne kolory i dowolność, czyli udekorować choinkę wszystkim tym, co akurat masz pod ręką. Możesz jednak zapanować nad świątecznym designem i mieć dekoracje bożonarodzeniową pod kontrolą.

Pomysłem jest dekoracja w kolorze bieli. Biały kolor kryje w sobie bogatą symbolikę. Przede wszystkim będzie pasował do śniegu za oknem – o ile oczywiście będzie.

Czy wiesz jaka jeszcze symbolika kryje się w kolorze bieli i dlaczego miałabyś akurat udekorować choinkę na biało?

Pierwotna doskonałość

Biel to przede wszystkim kolor doskonałości. Wprowadzenie tego koloru do naszego wnętrza sprawi, że poczujemy bliskość. Będzie to bliskość z jakąś siłą, która istniała od początku świata.

Białe ozodby choinkowe
 

Podobno na początku, kiedy nad światem rozciągały się tylko prawody, a nad nimi unosił duch święty, wszystko było idealne. Nie istniał podział na przeciwności, na przykład życie i śmierć, czy ciepło i zimno albo kobietę i mężczyznę. Cały świat był jednością.


Taką jedność symbolizuje na przykład Yin i Yang, czyli dwie przeciwstawne kosmologiczne zasady w filozofii chińskiej. Zasadom tym podporządkowane są wszystkie rzeczy i czas.

Yin, której odpowiada to, co negatywne i ciemne, a także żeńskie. Yin to też ziemia i bierność, wilgotność i linia przerywana.

Jest jeszcze druga przeciwstawna zasada, czyli Yang, czemu odpowiada to, co męskie i pozytywne, a także niebo i aktywność, jasność, suchość i linia ciągła.

Pierwotna jedność została rozdarta na te dwie zasady. Można tę jedność zobrazować jako krąg, który podzielony jest przez linię krętą na jasne i ciemne pole, a każda cześć ma w sobie punkt z drugiego pola. Jest to znak tego, że przeciwności są od siebie zależne. Taka pierwotna jedność nie polega na tym, że nie istnieją przeciwności, ale że one się w sobie łączą.

To właśnie symbolizuje biel.

Białe dekoracje choinkowe


Trzeba przyznać, że to bardzo piękny symbol i bardzo optymistyczny. Przyjemnie jest przebywać w pomieszczeniu, gdzie panuje idealna harmonia. Białe ozdoby świąteczne wprowadzą do wnętrza wrażenie pierwotnej doskonałości i będziesz mieć poczucie, że wszystko w Twoim otoczeniu jest w idealnym porządku. Wprowadzi to także porządek do Twojej głowy i będziesz bardziej zorganizowana.

Czy można skontaktować się z białym kolorem?

Biały kolor dekoracji świątecznych daje też wrażenie uduchowienia. Jest to zatem idealny kolor dla tych, którzy pragną rozwoju duchowego. W tym sensie biel idealnie współgra z fioletem, który oznacza fioletową aurę.

Fioletowy kolor aury wskazuje na kogoś, kto rozwija swoją duchowość. Nic dziwnego, że biskupi na przykład noszą fioletowe suknie. Dlatego warto biel dekoracji świątecznych uzupełnić właśnie fioletem, który oznacza też inspirację. Z kolei biała aura oznacza intuicję i zdolności parapsychiczne. Osoby, które mają dar jasnowidzenie w chwili jasnowidzenia mają właśnie białą aurę.


Białe dekoracje świąteczne


Ale czym jest właściwie aura i dlaczego biała aura jest taka szlachetna?

Aura to niewidzialna emanacja lub pole energetyczne. Otacza ona wszystko, co żyje. Czyli aurę mają nie tylko ludzie, ale też zwierzęta czy rośliny. Aurę może mieć też choinka bożonarodzeniowa. Również przedmioty mają aurę, czyli na przykład biały kolor ozdób choinkowych ma także swoją specyficzną aurę.

Aura jest częścią każdej komórki i odzwierciedla życiową energię. Można powiedzieć, że aura to przedłużenie ciała. Energia, która przepływa przez aurę odzwierciedla naszą osobność, czy emocje, a także tryb życia. Niektórzy wierzą, że w aurze mieści się nasza wyższa świadomość. Z tą świadomością można się skontaktować za pomocą kontemplacji, czy po prostu ją przywołać.

W aurze jest odbicie nas samych i znajduje się tak odzwierciedlenie naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że czas i nasze życie oraz potencjał sprowadza się właśnie do kolorów. Z teorią aury zgadzają się także naukowcy, którzy uważają, że każdy człowiek ma aurę fizyczną złożoną z materii i pól energetycznych. Kolor aury powstaje z kolei ze światła.

Białe ozdoby choinkowe


Już Newton zaobserwował, że promień słoneczny, którzy przechodzi przez pryzmat, tworzy tęczę.

Od tego czasu wiadomo, że barwa jest cechą każdego przedmiotu. Newton udowodnił też to, że białe światło zawiera w sobie wszystkie barwy. Zgadza się to z symboliką białego koloru, który łączy w sobie przeciwstawienia. Biały kolor jest jednym z najdoskonalszych kolorów, bo oznacza duchowego oświecenie.

Powiedzieć coś o tym mogłyby dzieci, które w dzieciństwie widzą aurę, dlatego prawdopodobnie postrzegają choinkę wraz z ich bogatą symboliką i aurami. Być może dzieci widzą także duchy błąkające się wokół choinki. Później tracimy tę cudowną zdolność. Warto otaczać się kolorem białym, bo na pewno pozytywnie wpłynie na nasz rozwój duchowy. Wszystko, co jest symbolem, tak naprawdę pokrywa się z wiedzą o aurach.

Białe dekoracje choinkowe

Kolor bezkrwawej rewolucji

Biały kolor jest także symbolem zbawienia, a symbolika ta ma szczególne znaczenie podczas Świąt Bożego Narodzenia. To także symbol wieczności, uniesienia i oświecenia, a także świadomości, prawdy, rozumu, wiedzy, mądrości doskonałej o ponadczasowości.

Biały oznacza też bezinteresowność i współczucie, radość i szczęście oraz nadzieję i prostotę, strach i śmierć, a także intuicję i małżeństwo.

Białe bombki choinkowe


To również kolor szczerości i bezinteresowności, radości i szczęścia, nadziei i prostoty. Co ciekawe, biel oznacza też konwencjonalność, bo może być skontrastowana z bardziej oryginalnym fioletem czy żywiołowym kolorem czerwonym. To także kolor Księżyca, ale też czasu i majestatu, szlachectwa i bezkrwawej rewolucji. Biel to również kolor pokoju i odpoczynku.

Białe konie ofiarowane słońcu

Nie wszyscy chyba wiedzą, że biel to również kolor ofiar zwierzęcych i starożytnych Rzymian. Również antyczni kapłani nosili białe szaty liturgiczne. Z kolei konie w tym kolorze ofiarowywano dawniej słońcu. W Syjamie czczono z kolei białe słonie. Natomiast na Wschodzie biała barwa jest symbolem starszeństwa i oznacza wyższość. Biel oznacza też czystość duszy i radość istnienia.

Ozodby choinkowe białe

Biel, obrzęd przejścia czyli nowy etap

Dlaczego biały kolor jest symbolem ceremoniału przejścia? Przykładem takiego ceremoniału są na przykład otrzęsiny szkolne czy studenckie. Trzeba przyznać, że tak przystrojona choinka nosiłaby cechy takiej ceremonii.

Biel jest często łączona z początkiem i końcem, dlatego często łączy się ten kolor z obrzędem przejścia, który oznacza zmianę, wejście w jakiś nowy etap życia. Jeśli chcemy zaakcentować, że od Nowego Roku czekają nas zmiany i nowy etap w życiu, to przystrojenie choinki i mieszkania na Boże Narodzenie i Nowy Rok w tym kolorze jest świetnym pomysłem.


 

Ale czym właściwie jest obrzęd przejścia, który jest symbolizowany właśnie przez biały kolor?

Cechą obrzędu przejścia jest zmiana, czyli odebranie czegoś i nadanie jakieś właściwości. Często obrzęd przejścia służy do tego, aby zaznaczyć jakieś przełomowe zdarzenie i przejście z jednej fazy życia do drugiej. Może być to na przykład zmiana społeczna, czyli przejście ze stanu kawalerstwa do stanu małżeństwa albo zmiana grupy wiekowej, czyli skończenie osiemnastu lat. Może to być także parapetówka, czyli rytuał związany ze zmianą miejsca, czyli przeprowadzą.

Białe ozdoby choinkowe


Taki obrzęd składa się z trzech faz, przy czym faza najbardziej związana z rytualnym ubiorem, czyli najczęściej z kolorem białym, to faza wyłączenia. Zresztą dla fazy wyłączenia charakterystyczna jest też nagość. Faza ta oznacza odebranie statusu danej osoby w dotychczasowej grupie. Właśnie przez nagość lub biały kolor sukni się ten status odbiera. Również może być to symbolizowane pomalowaniem lub okaleczeniem ciała lub twarzy. Charakterystyczne jest także oddalenie się od społeczności i izolacja.

Ciekawy wyraz miałaby więc choinka pomalowana na biały kolor. Następnym etapem obrzędu przejścia jest faza marginalna, w której osoba jest zawieszona pomiędzy starym stanem, który straciła i nową rolą społeczną, której nie nabyła. Z kolei trzecia faza obrzędu przejścia, faza włączenie polega na nadaniu jednostce nowego statusu.

Przestronność i świeżość

A w jaki sposób właściwie biały kolor ozdób bożonarodzeniowych wpływa na otoczenie w domu, psychikę i jak komponuje się z innymi kolorami?

Trzeba powiedzieć, że biały kolor tworzy we wnętrzu iluzję przestronności oraz świeżości. Biały kolor ozdób choinkowych czy ozdób bożonarodzeniowych, stroików, z pewnością sprawi, że małe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego i bardziej przestronnego.

Tak jak przystrojony na biało sufit wizualnie podwyższy pokój. Biała barwa choinki o ozdób świątecznych sprawi też, że będziemy bardziej spokojni i odprężeni, a także złagodzi emocje.

Ciekawe jest też to, że w rozbielonym bielą choinki i ozdób świątecznych pomieszczeniu łatwiej będziecie mogli zebrać myśli i poczujecie się świeżo. Dlatego ten kolor jest świetnym pomysłem na Nowy Rok, czy końcówkę starego roku, kiedy trzeba zebrać myśli, by zastanowić się nad nowymi ideami, pomysłami, planami i pora na podsumowania.

Białe ozodby choinkowe


W białym pomieszczeniu umysł będzie chłonny. Swoją drogą dopiero przebywanie w białym pomieszczeniu sprawia, że przekonujemy się, iloma kolorami na co dzień jesteśmy atakowani.

Biel jest też bardzo neutralna dla innych kolorów. Chociaż w nadmiarze może działać zbyt tłumiąco na osoby, które są samotne i brak im energii.

Dlatego świetnie jest uzupełnić biel jakimś innym kolorem, bo lubi ona duety. Trzeba przyznać jednak, że do białego pasuje każdy kolor. Na Boże Narodzenie świetnym pomysłem będzie jednak czerwień, bo to kolor tradycyjnie kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia.

Biel z czerwienią będzie więc połączeniem tradycji z oryginalnością i nowymi pomysłami. Poza tym czerwień, jako kolor bardziej przyziemny, związany z fizycznością, namiętnościami, będzie uzupełnieniem dla bardziej uduchowionej bieli.

Yin Yang - harmonia androgenicznego anioła

Yin i Yang czyli dwie przeciwstawne energie - wszechobecna harmonia wszechświata.

15-08-2018

Jaki prezent dla młodej pary? Oryginalny ręcznie robiony prezent

Jaki prezent dla młodej pary wybrać? Najlepiej coś niebanalnego, oryginalnego, ręcznie robionego, z duszą.

12-05-2018
Używamy cookies - więcej

Drogi użytkowniku,

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO), informuję że:

Pliki Cookies

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do serwisu. Klikając przycisk „przejdź do serwisu” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

RODO

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Czym są dane osobowe

Dane osobowe to, zgodnie z RODO, informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W przypadku korzystania z naszego serwisu takimi danymi są np. adres e-mail, adres IP, a w przypadku złożenia zamówienia - imię, nazwisko oraz adres. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach (np. local storage) instalowanych przez nas na naszej stronie i urządzeniach, których używasz podczas korzystania z naszych usług.

Podstawa i cel przetwarzania

Przetwarzanie danych osobowych wymaga podstawy prawnej. RODO przewiduje kilka rodzajów takich podstaw prawnych dla przetwarzania danych, a w przypadkach korzystania z naszych usług wystąpią, co do zasady trzy z nich:


Twoje dane, w ramach naszych usług, przetwarzane będą wyłącznie w przypadku posiadania przez nas lub inny podmiot przetwarzający dane jednej z dopuszczonych przez RODO podstaw prawnych i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy, zgodnie z opisem powyżej. Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy – przez czas jej wykonywania, a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.

Przekazywanie danych

Twoje dane będą przetwarzane przez Administratora danych osobowych oraz i Zaufanych Partnerów, którym zostaną przekazane w celach analizy. W każdym takim przypadku przekazanie danych nie uprawnia ich odbiorcy do dowolnego korzystania z nich, a jedynie do korzystania w celach wyraźnie przez nas wskazanych. Dzięki temu możemy np. lepiej dobrać najciekawsze lub najtańsze oferty dopasowane dla Ciebie. W każdym przypadku przekazanie danych nie zwalnia przekazującego z odpowiedzialności za ich przetwarzanie. Dane mogą być też przekazywane organom publicznym, o ile upoważniają ich do tego obowiązujące przepisy i przedstawią odpowiednie żądanie, jednak nigdy w innym przypadku.

Cookies

Na naszych stronach internetowych i w aplikacjach używamy technologii, takich jak pliki cookie, local storage i podobnych służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych oraz danych eksploatacyjnych w celu personalizowania udostępnianych treści i reklam oraz analizowania ruchu na naszych stronach. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. Twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz różne strony w Internecie.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów.

Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać.

Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszej strony w celach marketingowych (obejmujących niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie Twojej aktywności na stronach internetowych) w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików przez Administratora danych osobowych. Możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamykając to okno. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. 

Zaufani Partnerzy

Dane osobowe o których mowy powyżej udostępniane są wyłącznie zaufanym partnerom w celach statystycznych oraz w celu realizowania dodatkowych usług dostępnych w serwisie.

Zaufanie partnerzy:

Newsletter

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Jestem świadomy/a, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.”