Pobierz aplikację!

Jaki prezent dla nauczyciela na Dzień Nauczyciela i nie tylko

Prezent dla nauczyciela to nie lada wyzwanie. Bo z jednej strony nie chodzi o bliską osobą, a z drugiej nie jest to też ktoś obcy. Z nauczycielem wiąże was układ podobny jak między mistrzem a uczniem w dawnych czasach.

Jest to wręcz często połączenie duchowe. Wymagamy od nauczyciela wsparcia intelektualnego i inspiracji. Fajnie, aby wasz prezent, który wręczycie mu na przykład z okazji dnia nauczyciela oddawał ducha tej relacji. Dlatego bardzo adekwatnym i oryginalnym pomysłem na prezent będą figurki aniołów.
 

Prezent dla nauczyciela


Dlaczego akurat anioły są dobrym pomysłem na prezent dla nauczyciela?

Dawno, dawno temu…

Anioły wspaniale oddają relację między mistrzem a uczniem, ponieważ same symbolizują inspirację i ochronę. I nie są to puste słowa.

Nie jest tak, że ludzie wierzą, że anioły ochronią ich i jest to tylko na zasadzie rytuału, za którym nic się nie kryje. Aniołów i ludzi łączy długa historia, która zaczęła się na początku świata. Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu, kiedy na świecie jeszcze nawet nie było ludzi. Istniały tylko pra-wody i unoszący się nad nimi Bóg. Ale Bogu było smutno i postanowił podwoić swoje istnienie. A nawet nie tylko podwoić, ale stworzył wiele istnień na swoje podobieństwo.

Były to anioły.

Znały one tajemnicę stworzenia i były bardzo połączone z Bogiem.

Bóg stworzył także i ludzi, którzy również mieli świetny kontakt z Bogiem.

Ale pewnego dnia część aniołów zbuntowała się. Mit kosmogoniczny mówi o buncie jednego zbuntowanego anioła, czyli szatana, który za swój bunt został strącony do podziemi i przywiązany łańcuchem do słupa.
 

Prezent dla nauczyciela


Od tego czasu diabeł cały rok próbuje wyzwolić się z łańcucha i rozkuwa go, ale kiedy przychodzi wiosna, łańcuch ponownie zrasta się. Nadejście wiosny jest więc dla ludzi bardzo radosne. Upadek anioła wiąże się także z upadkiem człowieka, który został wygnany z raju i utracił łączność z Bogiem. Tylko w raju było człowiekowi dobrze.

Wszystko było w raju idealne, a rośliny na przykład piękniejsze niż tutaj, na ziemi. Muzyka była bardziej idealna i charakteryzowała się harmonią. Człowiek potrafił porozumiewać się z innymi istotami, w tym na przykład z pięknymi kwiatami, za pomocą telepatii. Za pomocą telepatii człowiek porozumiewał się także z Bogiem. Ale wygnanie człowieka z raju wszystko zmieniło. Od tego czasu człowiek zapomniał o tym, kim jest.

Niezwykła rola aniołów

Współcześni ludzie myślą na przykład, że składają się tylko z warstwy materialnej. Uważają, że świadomość człowieka mieści się tylko w mózgu. Nie wiedzą, że człowiek posiada duszę i duchowe aury.
 

Prezent dla nauczycielki


Podobno dlatego człowiek musi stale się odradzać, aby zrozumieć wreszcie, że jest istotą boską i aby stawać się coraz lepszym. A pomóc w tym rozwoju mają nam właśnie aniołowie. Oczywiście nie ci upadli, ale ci, którzy znają tajemnicę stworzenia i są zawsze chętni do pomocy nam, ludziom.

W relację z aniołami i z bogiem mogą również ingerować anioły upadłe, czyli diabeł, ale człowiek ma wolną wolę i powinien móc wybrać, w którą stronę chce iść w swoim rozwoju i zwrócić się właśnie do aniołów. Aniołowie spełniają takie zadanie, że stoją na pograniczu między Bogiem i człowiekiem. Są istotami pośredniczącymi. Wiele mitów mówi o tym, że człowiek utracił łączność z Bogiem właśnie po wygnaniu z raju i mówi także o tym Biblia. Aniołowie mogą nam pomóc odbudować tę relację.

Zadanie dla nauczyciela

I właśnie dlatego rola aniołów jest podobna do roli nauczycieli. Bo to też często nauczyciele duchowi. Dlatego idealny prezent dla nauczyciela to prezent w postaci figurki anioła. Aniołowie pomagają człowiekowi w rozwoju, wiedzą, że przed nim jeszcze długa rola. Aniołowie zdają sobie sprawę, jak ciężki jest taki rozwój i jakie znaczenie ma każdy krok zrobiony przez człowieka. Nawet złe doświadczenie są dla człowieka nauką. Podobną wiedzę mają ziemscy nauczyciele w szkole. Można powiedzieć, że mamy ziemskim nauczycieli i duchowych, którzy łączą nas ze światem pozamaterialnym. Bo ważny jest każdy rodzaj rozwoju, tak intelektualny, jak i duchowy.
 

Prezent dla nauczyciela

Skrzydła oznaczają ambicję

Dlaczego jeszcze figurki aniołów są świetnym prezentem dla nauczyciela? Otóż nie każdy wie, że anielskie skrzydła personifikują to, co dla nauczyciela jest ważne, czyli… umysł. To właśnie przecież po naukę przychodzimy do szkoły.

Taka personifikacja będzie więc świetnym prezentem. Skrzydła to także symbol idei i abstrakcji, czyli pojęcia bardzo bliskie naszemu nauczycielowi jako mistrzowi. Skrzydła symbolizują również ewolucję, a przecież nasza kariera szkolna jest także ewolucją. No i przede wszystkim skrzydła anioła symbolizują aspirację. Jeśli sprezentujecie waszemu nauczycielowi anioła z tak ważnym symbolem jak skrzydła, ze symbolem aspiracji, wówczas będzie on was postrzegał jako kogoś ambitnego. Prezent dla nauczyciela w postaci figurki anioła sprawi, że zaplusujecie u niego i odbierze was jako ambitnych.
 

Prezent dla nauczyciela

Nauczyciel duchowy

Warto także podarować figurkę anioła nauczycielowi także ze względu na analogię między mistrzem duchowym a nauczycielem. Otóż w czasach na przykład starożytnych lub w kulturze wschodu nie było rozróżnienia pomiędzy nauczycielem duchowym a nauczycielem, który nauczał takich dziedzin wiedzy jak astronomia, czy matematyka albo filozofia. Takim mistrzem duchowym, który łączy profesję zwykłego nauczyciela z nauczycielem duchowym i jest bliski naszej kulturze jest na przykład Jezus. Właśnie ze względu na tę analogię warto podarować swojemu nauczycielowi prezent w postaci figurki anioła, która nawiązuje do duchowości. Jezus przez całe życie wędrować i głosił prawdy boskie. Nie była to łatwa wędrówka.

Prezent dla nauczyciela


Oczywiście dzisiaj również rola nauczyciela nie jest łatwa, ale Jezus miał o tyle trudniej, że to, o czym opowiadał, trudno było udowodnić. Ludzie musieli mu zawierzyć. A to jest najtrudniejsze, aby uwierzyć w coś czego nie ma. Jezus mówił na przykład, aby ludzie chodzili po wodzie. Ile trzeba mieć w sobie siły przekonywania i charyzmy, aby namówić kogoś do tego, aby chodził po wodzie. Trudno wyobrazić sobie waszego nauczyciela, aby was do tego namawiał.

Ale Jezus chciał przez to powiedzieć ludziom, że wiara czyni cuda. Przekazując figurkę anioła w prezencie swojemu nauczycielowi, nawiązując tym samym do duchowości, uczynicie aluzje do tego, jak trudnym zawodem jest nauczyciel. Oczywiście można bardziej dosłowniej byłoby podarować swojemu nauczycielowi figurkę Jezusa, ale podarowanie figurki anioła jest bardziej subtelne, bo nie narzuca wprost wiary chrześcijańskiej.

W anioły wierzy przecież nie tylko chrześcijaństwo. Jezus jest dobrą analogią, bo w Jezusie Chrystusie można dostrzec mistrza, który kształtuje całego człowieka. Pokazywał on ludziom drogę, jaką ma iść, podobnie jak pokazuje wam drogę wasz nauczyciel Takim mistrzem duchowym był także Budda. Oczywiście pomysłem jest podarowanie swojemu nauczycielowi wizerunku Buddy. Jednak aniołek jest bardziej neutralny. Budda był istotą oświeconą i taki stan może każdy osiągnąć, kto obudzi się ze stanu niewiedzy i stanie się mądrym. Budda naucza stanu nirwany i taki stan można osiągnąć, bo pokonaniu złych mocy i osiągnięciu wewnętrznego spokoju.

Jaki kolor anioła?

Oczywiście klasyczny kolor anioła, który możecie podarować nauczycielowi to kolor biały. Biel oznacza oczyszczenie i osiągnięcie pełni. Jest to kolor, który świetnie oddaje to, w czym pomagają nam aniołowie i w czym pomaga nam nauczyciel, czyli w rozwoju. Rozwój duchowy polega także na osiągnięciu jedności ze źródłem, którą to jedność symbolizuje także kolor biały. Ale na rynku są anioły w różnych kolorach.

Prezent dla nauczycielki


Niektóre są niebieskie. Niebieska figurka anioła podarowana w prezencie nauczycielowi jest świetnym pomysłem, ponieważ niebieski kolor symbolizuje właśnie wiedzę. Ciekawym i duchowym kolorem jest też fiolet. Fiolet to kolor oświecenia, więc świetnie także spełniłby swoje zadanie. Fioletowy kolor anioła doda aniołowi tajemniczości, bo jest to kolor symbolizujący tajemnicę. Jest to kolor, który symbolizuje sens życia, więc idealnie nadaje się na taki prezent. To także kolor bardzo oryginalny i dający wrażenie oderwania się od szarej codzienności. To kolor często używany przez księży i ezoteryków.

Oczywiście nie musicie też dawać swojemu nauczycielowi anioła w formie figurki, bo można na przykład sprezentować anioła namalowanego farbą olejną lub pastelami. Taki obraz na ścianie również będzie chronił i działał pośrednicząco między ziemią a niebem. Można również podarować anioła w formie płaskorzeźby.

 

Nasi klienci są niesamowici :)

Koniecznie musisz to zobaczyć :)

10-12-2018

Jak ubrać choinkę na Boże Narodzenie 2018

Boże Narodzenie jest nierozerwalnie związane z choinką. Prezentujemy 10 pomysłów jak ubrać choinkę w 2018 roku.

09-12-2018
Używamy cookies - więcej