Pobierz aplikację!

Czy anioły mogą pomóc w leczeniu depresji?

To miał być zwyczajny weekend

Ponieważ pogoda nie zachęcała specjalnie do wyjazdów dlatego postanowiłem trochę popracować. Padło na naprawianie aniołów, które właściwie nie miały zostać naprawione.

Ale najpierw wyjaśnię skąd w ogóle się wzięły te anioły. W tym celu cofnę się najpierw kilka miesięcy wstecz, do okresu przed ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia, kiedy to miało miejsce u nas dziwne zdarzenie w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach "zginęło" u nas ok 12 aniołów. Zostały na tyle mocno uszkodzone, że nie specjalnie mieliśmy ochotę je ratować. Wylądowały w kartonie, a karton na półce, na tyle wysoko żeby nie trzeba było się na nie natykać podczas normalnej pracy. Widok niestety dość przykry. Wszystkie anioły straciły głowy, a niektóre były połamane w wielu miejscach. Na zdjęciach poniżej niektóre głowy już zostały wróciły na swoje miejscu.
 

 


Nie wiem czemu ich wtedy nie wyrzuciliśmy. Nie, jednak wiem dlaczego. Po prostu bardzo rzadko wyrzucamy uszkodzone anioły. Z reguły lądują w jakimś kartonie, w nadziei, że może kiedyś się je naprawi, może się jeszcze przydadzą.

E-mail od Gosi i Karoliny

I teraz pomału przechodzę do sedna. Nie dawno napisała do nas Gosia i Karolina. Napisały, że pomagają osobom na oddziale psychiatrycznym, że prowadzą zajęcia terapeutyczne i czy nie moglibyśmy przekazać im jakichś uszkodzonych aniołów, które mogłyby wykorzystać na zajęciach.
 

 


Odpisałem, że nie widzę problemu żeby przykazać anioły, ale że nie wiem czy pacjenci poradzą sobie z posklejaniem tych szczątków do kupy i że trochę martwi mnie czy takie "upadłe anioły", a właściwie ich rozczłonkowane szczątki nie będą wzbudzać złych skojarzeń.

Dziewczyny odpisały, że faktycznie pacjenci mogą mieć problem z posklejaniem aniołów, ale co do złych skojarzeń z "upadłymi aniołami" to że nie powinny one wystąpić. Napisały, że dla pacjentów byłaby to większa motywacja do ich leczenia i że mogą kojarzyć upadłe anioły ze swoim złym stanem zdrowia, a po naprawieniu dochodziliby do poprawy swojego zdrowia. Dokładnie tak jak upadłe anioły, które po naprawieniu mogą wciąż być czymś ładnym i przydatnym.
 

I tu wracamy do tego weekendu. Postanowiłem zabrać się za przygotowanie "upadłych aniołów" na tyle, żeby pacjenci mogli je wykorzystać w terapii. Posklejałem wszystkie szczątki, co przy tej ilości aniołów było trochę jak układanie puzzli, tylko zamiast elementów puzzli miałem np. różne głowy i inne szczątki aniołów.
 

 


Najbardziej rozbity anioł sklejałem z 10 elementów, więc możesz sobie wyobrazić w jakim był stanie. Po sklejeniu anioły zaczęły przypominać anioły, choć wciąż wymagają sporo pracy - w wielu miejscach mają braki które trzeba uzupełnić gipsem a następnie pomalować na różne kolory. I to już będzie zadanie dla pacjentów. Wierzę, że sobie z tym poradzą.
 

   

23 lutego - Światowy Dzień Walki z Depresją

A teraz najciekawsze. Przeglądając dzisiaj Facebook'a odkryłem że dzisiejszy dzień - 23 lutego - to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, czyli bardzo poważna chorobą o podłożu psychicznym. Choroba, którą można odziedziczyć, lub po prostu na nią zachorować kiedy życie nie układa się najlepiej.

Choroba dość trudna w diagnozowaniu, a jeszcze trudniejsza w leczeniu, i która nieleczona często prowadzi do tragedii. Depresja wciąż jest mocno ignorowana i nie traktowana poważnie ani przez chorych, a jeszcze mniej poważnie przez tę część społeczeństwa które nie miało z nią styczności. Rodziny chorych często nie wiedzą nawet jak pomóc swoim bliskim, którzy bywają agresywni, niekontaktowi, bojowo nastawieni do bliskich i reszty świata. Naprawdę bardzo trudno pomóc takim osobom, przez co często kończy się to tragedią dla samych chorych i jeszcze większą dla ich bliskich.
 


Zabierając się ze naprawę aniołów w ten weekend nie miałem pojęcia że robię to właśnie w takim dniu. Widocznie jakiś anioł czuwał abym się tym zajął właśnie teraz, bo nie wierzę w przypadki. Ciesze się, że udało się je przywrócić do w miarę dobrego stanu i mam nadzieję, że dzięki nim podopieczni Gosi i Karoliny poczują się lepiej.

Teraz już na pewno nie będziemy wyrzucać żadnych aniołów, bo może dla niektórych właśnie takie są bardziej potrzebne niż te w idealnym stanie.

A co Ty myślisz - czy taka forma terapii może pomóc? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu poniżej.
 

POLECANE WPISY

Drewniane misy ręcznie robione - unikatowe dekoracje na stół

Ręcznie robione drewniane misy o unikatowych kolorach i kształtach dla tych co lubią niepowtarzalne produkty.

04-02-2020

Styl rustykalny - co to za styl?

Jeśli lubisz prostotę, naturalne materiały, ciepłe kolory, a w dodatku przytulną atmosferę w swoim domu to wnętrze rustykalne jest dla ciebie.

26-02-2020

Promocja
Passe - partout gratis

Kupując Andreę z ramką otrzymasz gratis passe - partout. Zobacz zdjęcia.

25-02-2020

Stroiki świąteczne na drzwi i stół jako piękne dekoracje

Stroiki świąteczne to piękna dekoracja naszego mieszkania. Zobacz który wybrać i dlaczego - stroik na drzwi czy może stroik na stół.

21-11-2019

Drewno - ciekawostki o których możesz nie wiedzieć

Dlaczego drewno jest tak ciekawym surowcem? Zobacz 13 ciekawostek których się nie spodziewasz.

27-10-2019

Bombki choinkowe nowości 2019

Nowy wzory szklany bombek choinkowych na sezon 2019 / 2020. Bombki dostępne w sprzedaży od 14 października 2019.

10-10-2019

Szklane czy plastikowe bombki choinkowe - zalety i wady

Zobacz jakie zalety i wady mają szklane i plastikowe bombki choinkowe. Podejmij optymalną decyzję.

10-10-2019

Zalety drewna w domu - 12 ciekawostek o drewnie

Czy znasz najważniejsze zalety drewna w domu? Jeśli nie - przeczytaj o 12 zaletach drewna, które warto znać.

08-10-2019

Czarne bombki choinkowe - do jakiego wnętrza będą pasować?

Wielu z nas lubi kolor czarny, ale czy czarne bombki na choinkę to dobry pomysł? Przeczytaj wpis w którym zastanawiamy się nad bombkami w kolorze czarnym.

07-10-2019

Jaki prezent z drewna? TOP 10 prezentów z drewna

Czy wiesz jaki prezent z drewna wybrać dla kogoś bliskiego? Zobacz nasze TOP 10 prezentów z drewna.

03-10-2019

Polskie bombki choinkowe - 10 faktów które warto znać

Polskie bombki choinkowe znane są na całym świecie. Zobacz 10 faktów o polskich bombkach, która warto znać.

03-10-2019
Używamy cookies - więcej