Pobierz aplikację!

Jak ubrać choinkę na Boże Narodzenie 2018

Święta Bożego Narodzenia nierozłącznie kojarzą się nam z choinką choć zwyczaj jej przystrajania nie sięga odległych czasów.

Uwaga! Na końcu tego wpisu znajdziesz filmy video z ubierania choinki w trakcie live.

Tradycja ta przywędrowała do nas od zachodnich sąsiadów na przełomie XVIII i IX wieku i wyparła naszą rodzimą tradycję jaką było wieszanie pod sufitem przystrojonej iglastej gałęzi, zwanej podłaźniczką. Tradycje należy kultywować dlatego może w tym roku warto byłoby zawiesić pod sufitem tę tradycyjną ozdobę.

Oczywiście nie sugerujemy, żebyś w Boże Narodzenie nie ubierała choinki, która przyjęła się bardzo dobrze i głęboko zakorzeniła na polskim gruncie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby tradycje te ze sobą połączyć i postawić choinkę w salonie, a podłaźniczkę zawiesić w kuchni.

Pamiętaj, że ładnie przystrojona choinka powinna zająć odpowiednie miejsce w Twoim domu - czyli to, w którym będziesz spędzać najwięcej czasu. Jeżeli wybór lokalizacji masz już za sobą, pora zmierzyć się z kolejnym, być może jeszcze trudniejszym zadaniem jakim jest wybranie ozdób i bombek choinkowych.

Zadanie nie jest proste. Istotne będzie tu zachowanie spójności, a w tym pomoże określenie stylu w jakim chcemy ubrać naszą choinkę.


Poniżej prezentujemy 10 stylów w jakich możesz przystroić swoją choinkę w 2018 roku.

1. Choinka w stylu EKO

Coś dla obrońców natury, ale nie tylko. Choinki EKO będą świetną opcją dla tych, którzy w święta nie koniecznie stawiają na tradycję - a wręcz przeciwnie szukają czegoś nowego. Sympatycy tego rozwiązania pobudzają swoją kreatywność, tworząc ozdoby choinkowe z materiałów wtórnego użytku i innych przyjaznych środowisku.

Choinka w stylu EKO to wszelkiego rodzaju konstrukcje z palet, gałązek, patyków czy sznurków. Ekologicznym rozwiązaniem będzie też żywa choinka w doniczce z naturalnymi ozdobami z szyszek, orzechów, słomy, a także suszonych jabłek. 

 

Źródło: Cote Maison

2. Choinka z pierniczkami 

Najbardziej apetyczna i prawdopodobnie najbardziej lubiana przez małe dzieci. Taka choinka koniecznie musi być prawdziwa. Zapach pachnącego lasem drzewka  wymieszamy z aromatem pierników, stworzy niesamowity klimat świąt.

Do ozdobienia naszego drzewka możemy użyć ozdobionych lukrem pierniczków, ale też tych wyciągniętych prosto z piekarnika – oczywiście po ostygnięciu. Pamiętaj, że najbardziej przeżywamy święta w dzieciństwie. Pozwól swoim pociechom samodzielnie coś ulepić i zawiesić na choince – miłe wspomnienia do końca życia gwarantowane!

 

Źródło: Love to know
 

3. Choinka w stylu glamour

Zazwyczaj monochromatyczna i zawsze błyszcząca. Przystrojona kryształami i szklanymi ozdobami rozpromienieje blaskiem świąt.

Pamiętaj, żeby obsypać drzewko brokatem, co sprawi, że choinka będzie jeszcze bardziej błyszcząca. Styl glamour pasuje najbardziej do eleganckich i nowoczesnych wnętrz. 

 

4. Ozdoby jednokolorowe

W przypadku choinki z ozdobami w jednym kolorze ważny jest umiar. Dobrze, jeżeli bombki są takie same i nie jest ich zbyt wiele.

Najbardziej popularne są te jednokolorowe bez żadnego wzoru. Umiar należy zachować również w ozdabianiu choinki łańcuchami i lampkami, także i one muszą być w tym samym kolorze co bombki. W naszej ofercie znajdziesz piękne jednokolorowe bombki choinkowe.

 
 
Źródło: Christmas around the world
 

Zobacz nasze bombki jednokolorowe

5. Choinka w skandynawskim stylu

Styl skandynawski charakteryzuje się umiarem co nie znaczy, że jest nudny.

Skandynawska choinka ozdobiona jest ręcznie robionymi ozdobami wykonanymi z szyszek, drewna, słomy czy materiału. Jeżeli decydujesz się na szklane bombki powinnaś wybrać takie, które pasują do reszty ozdób kolorystycznie bądź posiadają typowy dla skandynawskiego stylu ornament.

Kolejną ważną rzeczą jest to w czym ta choinka będzie osadzona. Popularnym rozwiązaniem jest wiklinowy kosz, drewniana skrzynka lub metalowe wiadro.

Pamiętaj, że styl skandynawski nie lubi przesady, a kluczową rolę odgrywają w nim szczegóły. U nas również można znaleźć ozdoby choinkowe w skandynawskim stylu.
 

Źródło: Simply seleta
 

Zobacz nasze bombki w stylu skandynawskim

Ozdoby choinkowe skandynawski styl Ozdoby choinkowe skandynawski styl Ozdoby choinkowe skandynawski styl

6. Choinka rustykalna

Taka choinka najlepiej pasuje do domku na wsi gdzie pachnie kompotem z suszonych owoców i żurkiem z grzybami.

Ozdoby, które znajdą się na choince rustykalnej powinny nawiązywać do życia na wsi. Świetni sprawdzą się tu ozdoby z szyszek, chrustu, kokardy i łańcuchy z konopnego płótna, owoce jarzębiny czy ostrokrzewu kolczastego. Świetnym nawiązaniem do rustykalizmu będą ozdoby wykonane z kłosów zbóż.

Na choince nie może oczywiście zabraknąć bombek ze szkła. W tym przypadku dowolność ich wyboru jest większa niż w przypadku choinki skandynawskiej czy jednokolorowej – jednak umiar także i tu jest cnotą. 

 

Źródło: Southern Living
 

7. Choinka tradycyjna

Krótko mówiąc choinka tradycyjna to ta, która każdemu z nas kojarzy się z latami dzieciństwa, wiszą na niej cukierki i ciasteczka, bombki są kolorowe i wielokształtne.

Choinka tradycyjna to chyba najweselsze drzewko świąteczne w całym zestawieniu. Pole manewru w jej przystrajaniu jest szerokie. Dozwolone są kolorowe łańcuchy i światełka, ozdoby robione ręcznie, malowane na złoto orzechy, szyszki, kokardki i oczywiście bombki choinkowe, które w przypadku choinki tradycyjnej nie muszą być jednorodne.

Dla mnie tradycyjna choinka to również umieszczona pod nią szopka betlejemska, ale tradycje mogą być inne w każdym domu i to jest najfajniejsze. Polecamy zawsze na czasie tradycyjne ręcznie robione bombki choinkowe.

 
 
Źródło: Everything Fabulous
 

8. Choinka w nowoczesnym stylu

Z tą nowoczesnością jest mały problem, bo dla wielu nowoczesna jest także wspomniana wcześniej choinka przystrojona jednokolorowo czy biała choinka - o której mowa poniżej. Jednak na świątecznym horyzoncie - szczególnie na Pintereście - coraz częściej pojawiają się choinki przystrojone jedynie w jednokolorowe światełka, a niekiedy w sam wiklinowy kosz.

Tego typu rozwiązanie pasuje do minimalistycznych w swojej formie wnętrz - zwłaszcza tych w stylu skandynawskim.

Źródło: The Merrythought
 

9. Biała choinka

Taka choinka nie potrzebuje wielu ozdób. Wygląda najlepiej, kiedy ozdoby są w jednym kolorze - fajnie komponuje się z niebieskimi ozdobami. Biała choinka będzie dobrze wyglądać w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach. W naszej ofercie również mamy białe bombki choinkowe.

 

Źródło: Shabbyfufu

 

Zobacz nasze białe bombki choinkowe

Ozdoby choinkowe białe Białe anioły na choinkę Białe bombki choinkowe

Białe ozdoby choinkowe Białe bombki na choinkę Bombki choinkowe biała kreda

Zobacz wszystkie białe ozdoby choinkowe

10. Choinka przystrojona w koronki

Piękna i delikatna choinka (najlepiej żywa i pachnąca) przystrojona w białe koronki i światełka nie potrzebuje niczego więcej.
 

Źródło: Fajne wnętrze

Jak ubrać choinkę - złote bombki choinkowe


Link do video na Facebooku
 
 

Jak ubrać choinkę - srebrne bombki choinkowe

 
 


 

Jak ubrać choinkę - bombki jednokolorowe

 

POLECANE WPISY

Maroko pierwszy raz - jak się przygotować, jak podróżować

Jak się przygotować do pierwszej podróży do Maroka. Jak tanio polecieć. Co zabrać ze sobą. Jakie szczepienia wykonać. Gdzie pożyczyć samochód.

08-06-2019

Nasi klienci są niesamowici :)

Koniecznie musisz to zobaczyć :)

10-12-2018
Używamy cookies - więcej